Slim LED lightbar orange 122cm, 12 / 24V, R65
Slim LED lightbar orange 122cm, 12 / 24V, R65
Product code: sre5slim-1220
370,30 Eur
incl. VAT
Product code: sre5slim-1220
Thin (2.5 cm) orange LED lightbar suitable for all types of vehicles. It is designed for vehicles with special emphasis on the warning effect. Due to its low height, it is especially suitable for modern aerodynamic cars, where it does not cause excessive noise and increased fuel consumption.
Technical parameters:
• supply voltage 12-24 V
• power 106 W
• light source: 36+168LED
• 14 variants of warning flashing modes
• ECE homologation R65, R10
• dimensions: length 1220 mm
• waterproof IP67
• working temperature -40 C - +65 C
• designed for fixed mounting
• 3.5 m power cable with end to CL socket
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 12/24V |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 1220 mm |
| Height | 81 mm |
| Lightbar height without carriers | 25 mm |
| Width | 218 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |


















