SLIM LED lightbar 1530mm, orange, 12-24V, 36+216LED, ECE R65, wireless driver
Thin (2.5 cm) orange LED light ramp suitable for all types of vehicles. It is designed for vehicles where special emphasis is placed on the warning effect.
Due to its small height, it is particularly suitable for modern aerodynamic cars where it does not cause excessive noise and increased fuel consumption.
The ramp is equipped with an additional wireless controller for more comfortable control of the ramp with feedback control of the selected mode.
Technical parameters:
- supply voltage 12-24 V
- power 122 W
- light source: 36+216LED
- 14 variants of warning flashing modes
- wireless remote control with display to show the selected mode
- ECE R65, R10 approval
- Dimensions: length 1530 mm
- IP67 waterproof
- working temperature -40 ºC - +65 ºC
- designed for fixed mounting
- power cable with 3.5 m loose wires
Connection diagram:
- Red + 12/24V
- black frame
- yellow + flashing mode switching
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 1530 mm |
| Height | 81 mm |
| Lightbar height without carriers | 25 mm |
| Width | 218 mm |
Stejskal M. Verified review
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |


















