Rocker switch MAJÁK 12/24V
Rocker switch MAJÁK 12/24V
star 1star 2star 3star 4star 5
(2)
Rating value is 5 of 5
Switch ROCKER square with red backlight and MAJÁK sign for power supply voltage 12 V / 20 A - 24 V / 10 A More
Product code: 47115
11,30 Eur
incl. VAT
Switch ROCKER square with red backlight and MAJÁK sign for power supply voltage 12 V / 20 A - 24 V / 10 A More
Product code: 47115
ROCKER switch square with red backlight beacon symbol and MAJÁK sign, for power supply voltage 12V / 20 A - 24 V / 10 A, 37x21 mm hole size, LED backlight.Switching positive voltage between contacts 2 and 3 on contact 8 is power for backlighting the banner.7 is a frame for backlighting symbols
| Voltage | 12/24V |
|---|---|
| Maximum load | 12V-20A/24V-10A |
| Mounting hole shape | Rectangle |
| Switch type | Switch |
| Mounting hole size | 21 X 37 mm |
Václav Schröpfer Verified review
star 1star 2star 3star 4star 5
Rating value is 5 of 5
Positives
Negatives
Zdeněk Verified review
star 1star 2star 3star 4star 5
Rating value is 5 of 5
Positivesje dobře ovladatelny
Negatives
Verified review from a registered customer!
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |












