PNI Hunting TL700 Laser Rangefinder, 1100 m, 7x zoom, IP54, distance and speed measurement, for hunting, golf, and shooting
|
|
Telemetru cu laser pentru golf sau vânătoarePNI Hunting TL700 este un telemetru cu laser rentabil din punct de vedere al costurilor, care merită avut. PNI Hunting TL700, folosind tehnologia laser, măsoară viteza de deplasare a țintei și distanțe de până la 1100 metri (1200 yarzi), execută o citire rapidă și de înaltă precizie (±0.45 m / ±0.5 y), este dotat cu zoom 7X și permite selectarea unității de măsură a distanței (yarzi sau metri). Telemetrul este proiectat pentru a fi utilizat în diferite domenii, precum construcții, arhitectură, topografie și activități în aer liber, vânătoare sau golf. |
Măsurare distanțeDistanța de măsurare cuprinsă între 4.6 - 1100 metri (5 - 1200 yarzi) poate fi influențată de următorii factori: culoarea obiectului, condițiile meteorologice, dimensiunea și forma obiectului. PNI Hunting TL700 măsoară distanța în linie dreaptă, distanța pe verticală, distanța orizontală și unghiul. Îndreptați reticulul situat în centrul ecranului spre ținta aflată la o distanță de cel puțin 4.6 metri (5 yarzi) și apăsați butonul de pe dispozitiv pentru a măsura distanța până la țintă. Pe ecran vor fi afișate datele măsurate: distanța în linie dreaptă, înălțimea și unghiul. . |
|
|
|
Măsurare viteză de deplasare a ținteiȚintiți reticulul din centrul ecranului spre obiectul aflat în mișcare și mișcați ușor urmărind obiectul. Pe ecran va fi afișată viteza de deplasare a obiectului. |
Mod scanare continuăPress and hold the button on the device to continuously measure the distance to different targets. The measured distances will be continuously displayed on the screen. |
|
|
|
IP54 water resistance, built-in battery, magnetic surfaceA notable feature of this rangefinder is the presence of a magnetic surface that allows the device to be easily attached to metal surfaces, thus ensuring accurate measurement. The PNI Hunting TL700 laser rangefinder is powered by a built-in Li-Ion battery with a capacity of 750mAh which offers a sufficiently long operating time (up to 30,000 measurements) to allow the rangefinder to be used in various situations. IP54 water resistance ensures the device is protected against splashes of water and dust, providing reliable performance in outdoor use conditions. . |
Video presentation |
|
Laser rangefinder PNI Hunting TL700 RO |
| Category / Parameter | Value |
|---|---|
| Product identification | |
| Manufacturer | PNI |
| Product code | PNI-TL700 |
| Features | |
| Distance measurement | Yes, vertical and horizontal |
| Distance units | Yards / meters |
| Maximum distance | up to 1200 yards (1100 m) |
| Speed measurement | Yes |
| Measurement accuracy | ±0.5 yards (±0.45 m) |
| Speed units | km/h |
| Laser wavelength | 905 nm |
| Magnification | 7× |
| Objective lens diameter | 21 mm |
| Diopter adjustment | ±6° |
| Power supply | Built-in Li-Ion battery 3.7V 750 mAh |
| Battery life | up to 30,000 measurements |
| Water resistance | IP54 |
| USB interface | USB-C (charging) |
| Field of view | 7° |
| Operating temperature | -26°C ~ +80°C |
| Dimensions | 115 × 75 × 45 mm |
| Weight | 180 g |
| Package content | |
| Laser rangefinder | Yes |
| Carrying case | Yes |
| Strap | Yes |
| Carabiner | Yes |
| USB cable | Yes |
| Manufacturer's representative in the EU | PNI |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Olteniei 26A, Piatra Neamt, Romania |
| EU representative email | contact@pni.ro |
























