LED orange lightbar Slim 86cm, 12/24V, R65
The orange LED light bar is suitable for all types of vehicles due to its small size. It is designed for vehicles where special attention is paid to the warning effect.
Technical parameters:
• supply voltage 12-24 V
• 66 W power
• light source: 88x high-luminous SMD LEDs
• Special dish with lens for strong warning effect
• 10 variants of flashing modes
• homologation ECE R65/R10
• Dimensions: 860.4 x 226 x 89.4 mm
• Waterproof IP67
• Working temperature -40ºC - + 65ºC
• Screw mounting
• connection: cable terminated with a CL plug into the lighter (length 250 cm)
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 12/24V |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 860 mm |
| Height | 90 mm |
| Lightbar height without carriers | 45 mm |
| Width | 226 mm |
Tomáš Kriška Verified review
star 1star 2star 3star 4star 5
Rating value is 5 of 5
Positivesfunguje bez problémov pri každodennom používaní
Negatives
Verified review from a registered customer!
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |






