LED additional directional lights 12-24V, 472mm, ECE R65
The directional amber LED additional lights (arrows) are intended for e.g. marking a stationary vehicle or when working on the road.
They are also suitable for use e.g. when marking various objects obstructing traffic when working on the road.
High quality design with high resistance to moisture, dust and vibration.
Technical parameters:
- supply voltage 10 - 30 V
- light source: 60x LED 1W
- 12 flashing modes (including left, right, sideways)
- ECE R10, ECE R65, CLASS2 approval
- current consumption: 3.4 A/12 V - 1.7 A/24 V
- Material: aluminium/plastic lens
- dimensions: 472 x 322 x 45 mm (each light)
- Power cable length 500 mm
- cable length to remote control 3800 mm
- working temperature -45 - +60 ºC
- waterproof IP67
- weight approx. 4 kg
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 10-30V |
| Connection type |
|
| Length | 472 mm |
| Height | 322 mm |
| Width | 45 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |













