SLIM LED light bar 1070 mm, orange, 12-24 V, 36+144 LEDs, ECE R65
Thin (2.5 cm) orange LED light bar suitable for all types of vehicles. It is designed for vehicles where special emphasis is placed on the warning effect.
Due to its low height, it is particularly suitable for modern aerodynamic cars, where it does not cause excessive noise or increased fuel consumption.
Technical parameters:
• supply voltage: 12 V - 24 V
• power: 98 W
• light source: 36+144LED
• 14 variants of warning flashing modes
• homologation: ECE R65, R10
• Dimensions: 1070 mm (length)
• Waterproof: IP67
• Operating temperature: -40ºC to +65ºC
• Designed for permanent installation
• Power cable (3.5 m with loose wires)
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 12/24V |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 1070 mm |
| Height | 87 mm |
| Width | 218 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |



