LED ramp 980mm, orange, 12/24V, ECE R65
Orange LED light ramp suitable for all types of vehicles. It is designed for vehicles where special emphasis is placed on the warning effect. The LED modules used are clearly visible even in good lighting conditions.
Technical parameters:
- supply voltage 12/24 V
- light source: LED
- 6 variants of warning flash modes
- ECE approval R65, R10
- dimensions: mm 980*327*43/81 with handles
- waterproof IP67
- working temperature -40 ºC - +65 ºC
- designed for fixed mounting
- power cable 4 m
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 12/24V |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 980 mm |
| Height | 81 mm |
| Lightbar height without carriers | 43 mm |
| Light intensity levels | 1 level TA1 |
| Width | 327 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |







