LED lightbar orange 82cm, 12 / 24V, R65
LED lightbar orange 82cm, 12 / 24V, R65
Orange LED light ramp suitable for all types of vehicles. It is designed for vehicles with special emphasis on the warning effect. The package also includes a wired controller with mode switching and a wireless controller with optical signaling of the selected mode. The ramp has Class 2 homologation, which means that it can do so-called night mode (dimming of light intensity).
Technical parameters:
• supply voltage 10 - 30 V
• power 126 W
• light source: 126 x 1W LED
• 11 variants of warning flashing modes, including routing
• ECE R65 Class 2 homologation
• dimensions: 817 x 257 x 43 mm (height including holder 85 mm)
• waterproof IP67 • working temperature -40C - + 65C
• screw mounting
• including rechargeable wireless remote control with 4000mAh SRE6-WR battery (included)
• connection: 5m power cable terminated with free wires + cabling with wire controller
• Both controls can be used independently.
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 12/24V |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 817 mm |
| Height | 85 mm |
| Lightbar height without carriers | 43 mm |
| Width | 257 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |















