LED lightbar 1224mm, orange, 12-24V, 234x1W LED, ECE R65
Orange LED lightbar suitable for all types of vehicles. It is designed for vehicles where special emphasis is placed on the warning effect.
The package includes a wired controller with mode switching and a wireless controller with optical indication of the selected mode (SRE6-WR).
The ramp has Class 2 approval, which means that it can use the so-called night mode (dimming of the light intensity).
Both controllers can then be used independently.
Technical parameters:
- supply voltage 10 - 30 V.
- power 234 W
- light source: 234 x 1W LED
- 11 different flashing modes including routing
- ECE approval R65, R10, Class 2
- Dimensions: 1224 x 224 x 45 mm
- IP67 waterproof
- working temperature -40º - +65ºC
- screw mounting
- including rechargeable wireless remote control with 4000mAh SRE6-WR battery (included)
- connection: 5m power cable terminated with loose wires (+ wiring harness with wired remote control for switching on + buttons for switching modes)
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 10-30V |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 1224 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 224 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |












