SLIM LED light bar 1336 mm, orange, 12-24 V, 360 LEDs, 76 W, ECE R65
The low-profile light bar will be a great addition to your car. The integrated photodiode ensures automatic switching between day and night modes. (Class 2) Day mode can be manually switched from night mode. The intensity of the LED diodes provides uniform lighting. The reinforced base is corrosion resistant.
Technical parameters:
• supply voltage 12/24 V
• light source: 360 x LED
• 14 variants of warning flashing modes, including directional
• control via a separate wire on the cabling
• aluminum base with a solid PC cover
• ECE R65, R10 approval
• dimensions: 1336 x 130 mm
• thickness only 29 mm, height above vehicle 79 mm
• waterproof IP67
• operating temperature -40 ºC - +65 ºC
• screw mounting
| Color | Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | 12/24V |
| Mounting type |
|
| Length | 1336 mm |
| Height | 29 mm |
| Width | 130 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |






