AKU LED light orange+white, APP, magnet, 12-24V, 304mm, ECE R65 R10
Cordless rechargeable mini warning ramp with LED technology and flash mode with the possibility of control via remote control or Bluetooth APP for iPhone / Android. The ramp can flash orange, white, orange and white together or alternating orange/white.
Designed to be attached with magnets. Included in the package is a car charger + remote control.
Technical parameters:
- ECE R10, R65 homologation (orange only).
- Light source: 84x SMD LED chip
- Power: 38 W
- supply voltage: 12 V - 24 V (charger)
- max. power consumption: 1.35 A
- Charging time: approx. 4.5 h
- Operating time: approx. 6.5 h
- 10 flashing modes (2x rotary)
- remote control range up to 30 m
- magnet attachment
- Moisture protection: IP67
- operating temperature: - 40°C to + 60°C
- Dimensions (L x W x H): 304 mm x 157 mm x 44 mm
Notice:
Magnetic beacons and ramps are not permanently attached and are intended primarily for marking stationary vehicles!!! When used while driving, high speeds (weather, wind, dirt on the vehicle) can cause the ramp/beacon to fall and be destroyed. Caution - a dropped beacon/ramp can cause material damage or endanger health and life. Neither the manufacturer nor the dealer accepts any responsibility for the magnetic beacon/ramp used while driving.
| Color | White, Orange |
|---|---|
| Certification |
|
| Protection rating |
|
| Voltage | Akumulátor |
| Connection type |
|
| Mounting type |
|
| Length | 304 mm |
| Height | 44 mm |
| Width | 157 mm |
| Manufacturer's representative in the EU | STUALARM IMPORT, s.r.o |
|---|---|
| Address of representative in the EU | Na Křivce 1082/30, 10100 Praha 10 - Vršovice |
| EU representative email | info@stualarm.cz |

















