Jak na výběr majákové rampy Optima?

Majáková rampa Optima je profesionální, vysoce konfigurovatelný produkt. V současnosti je v nabídce několik stovek různých variant pokrývající kompletní spektrum požadavků zákazníků na výstražná světla.
Rampy Optima se vyznačují velmi jednoduchou montáží. V ceně majákové rampy je kabeláž, montážní úchyty a v případě oranžových verzí ovládací skříňka. Majákové rampy mají homologaci EHK R65, EHK R10 a EHK R26. Vybrané typy v modré a červené barvě mají homologaci R65 i ve verzi TB2 a TR2!

Jak na výběr.

1- Délka

První parametr který budete v menu vybírat je délka rampy přičemž na výběr je od 60cm do 160cm.

Tip

Majákovou rampu lze po domluvě s prodejcem vyrobit i v nestandardní délce. Například 200cm případně délky 80cm a 120cm.

2- Výška

Majákové rampy Optima jsou k dispozici ve dvou výškách.

Typ Optima 60 s výškou 60mm.

Optima 60


Typ Optima 90 s výškou 90mm.

Optima 90

 

3- Výběr konfigurace krytů.

Majákové rampy Optima jsou vyráběny se dvěmi a více vrchními kryty. Hlavní výběr spočívá ve volbě bílé nebo barevné středové časti. Tento výběr ovlivňuje možnosti rozmístění a počet LED modulů v majákové rampě a možnost instalace reproduktoru.

Kupříkladu Optima 60 110 cm s bílým středem může mít maximálně 4 LED moduly ale je možné do ní zabudovat reproduktor.

                                

Oproti tomu 110cm Optima bez bílého středu může mít až 8 LED modulů ale ne zabudovaný reproduktor.

                                   

Tip

Doporučujeme nahlédnout do jednotlivých detailů ramp kde je možné upřesnit výběr a získat tak lepší představu co která varianta umožňuje.

4- Barva majákové rampy

Vybrat můžeme ze tří barev záblesků a jejich kombinací které jsou oranžová, modrá, červená. Kryty majákové rampy můžou být v barvě záblesků případně průhledné. Střední kryt pak navíc v bílé barvě.

Detaily

5- Počet LED modulů

Majákovou rampu Optima lze dle typu osadit 4 až 36 LED moduly. Základní rampy Optima 60/90 disponují moduly se 6 kusy 3W LED. Optima 60.3ML disponují moduly se 3 kusy 3W LED.Optima 90.2P disponují moduly se 6 kusy 3W LED. Počet LED modulů a přesné umístění je možné vybrat v detailu rampy umožňuje li to konfigurace rampy..

6- Zabudovaný reproduktor

Parametr je možné vybrat v detailu rampy umožňuje li to konfigurace rampy. Reproduktor je možné zabudovat pouze do variant s bílým středem který je minimálně 50cm dlouhý.

7- Montážní úchyty

Rampy jsou dodávány se základními montážními úchyty. V případě nestandardní montáže je možné přiobjednat úchyty které můžou lépe vyhovovat. Originální magnetické úchyty doporučujeme používat za jízdy u maximální délky rampy 110cm.

8- Úrovně svítivosti

Parametr je možné vybrat v detailu rampy umožňuje li to konfigurace rampy.