F.A.Q.

Mají všechny produkty na vašich stránkách homologaci?

Nemají. V naší nabídce máme různé produkty použitelné pro různé situace. V nabídce máme produkty bez homologace, s homologací R10, R26, R65 a dalšímy. U všech produktů homologaci deklarujeme v informačním okénku v základním výběru zboží a samozřejmě také v detailu každého produktu v záložce parametry. K homologaci kterou u produktu deklarujeme máme také homologační certifikáty dokládající danou homologaci.

Musí být maják na vozidle homologovaný?

Ano musí. Vyhláška 341/2014Sb hovoří nejen o tom, že zvláštní výstražné světla musí být homologována, ale musí být homologována dle normy EHK 65. Další názvy této normy jsou ECE 65 a R65.  EHK 65 je Český název homologační normy, ECE 65 je Evropský název té samé normy a R65 společně s číslem homologace najdete na homologačním štítku produktu. Homologace udělená v jakémkoli státu EU je platná i v ostatních státech EU. Doplňkové výstražné svítilny musí být schváleny.

V předpisech a homologacích se nevyznám, dokážete mi poradit?

Samozřejmě. Není nic jednoduššího než nás kontaktovat ať již emailem Info@auto-majaky.cz případně telefonicky +420 553 038 925. Zde bychom rádi upozornili na fakt, že zodpovědnost za to co budete mít na vozidle je jen na vás. Vzhledem k tomu že výstražné světla v mnoha situacích zcela jednoznačně musí splňovat různé technické požadavky rozhodně nedoporučujeme vybírat si výhradně podle ceny. V mnoha případech je to otázka bezpečnosti jak vaší tak dalších účastníků silničního provozu.  Nemáte li tušení co vlastně potřebujete doporučujeme se s námi poradit.

Podle jakých kritérií si mám vybrat vhodný maják?

Základní kritérium by měl být účel a použití majáku. Na maják používaný k signalizaci otevírání a zavírání vrat určitě není třeba klást takové nároky na viditelnost jako u majáku používaného na vozidle pohybujícího se v běžném silničním provozu. Je li pro účel pro který maják potřebujete vyžadována nějaká homologace měli by jste tento fakt respektovat.

Nechci kupovat zajíce v pytli, je možné vaše zboží vidět osobně?

Ano je to možné. Zboží si lze prohlédnout a odzkoušet v našem skladu v Havířově na ulici Okrajová 2b, 73601. Návštěva musí být domluvená dopředu na tel. Čísle 553 038 925 vzhledem k tomu že ne vše co je v nabídce na internetovém obchodu je v daném okamžiku na naší provozovně.